Winnica

Król

WINNICA KRÓL

Wojciech Król

Radoszki 99

27-612 Wilczyce

tel. 799 220 274

winnica@krolwino.com

www.krolwino.com

Winnica Król znajduje się w starej, a zarazem w najpiękniejszej części wsi Radoszki – w Podgajówce 4km od Sandomierza.

Tak malownicza kraina obejmuje: Dolinę rzeki Opatówki, poetyckie wąwozy lessowe, doliny i zagajniki, w których znajdziemy owiane legendami mistyczne miejsca, gdzie ciągle czuje się pełnię natury i powiew dawnych czasów ( Diabelski Most, Zapaść, Podgajówka, itp.) oraz liczne wzgórza, w których rozciągają się malownicze widoki, aż po Góry Świętokrzyskie ( Święty Krzyż).

W winnicy od 2012 roku uprawiana jest winorośl właściwa (vitis vinifera), głównie szczepy: chardonnay i pinot noir,(95%) oraz merlot i cabernet seuvignon(5%).

W winnicy znajdziemy również niewielką ilość starych winnych krzewów, traktowanych z sentymentem jako pozostałości dawnej zapomnianej winnicy

z początku ubiegłego wieku.

Zarówno w uprawie winorośli jak i w procesie winifikacji właściciel kieruje się pełnym poszanowaniem natury i praw rządzących. Nie chce w żadnym stopniu ich zmieniać, a jedyną ingerencją w naturę jest wykorzystywanie niektórych z procesów naturalnie zachodzących w przyrodzie, jak np. rozkład materiałów organicznych  przez bakterie czyli  nawożenie kompostem, itd. Plenność krzewów jest silnie ograniczana. W winnicy nie stosuje się żadnych sztucznych nawozów, ani chemicznych – sztucznych środków ochrony roślin.

Do ochrony winorośli używa głownie preparatów sporządzonych własnoręcznie ściśle według dawnych receptur. Podstawowym ich składnikiem są zioła,

a głównym narzędziem  jest starożytny kalendarz księżycowy.

Winnica Król zaprasza na degustacje win oraz zwiedzanie winnicy. W ofercie znajdują się również doceniane już w starożytnej Grecji – suszone liście winorośli właściwej (VITIS VINIFERA), które są jedynym w swoim rodzaju i w 100% naturalnym produktem, pochodzącym z Winnicy Król. Wiosenne suszone liście winorośli mają bardzo szerokie działanie: antyoksydacyjne, przeciwrodnikowe, przeciwzapalne, ściągające, przyspieszające gojenie ran, przeciwzakrzepowe, zapobiegające zatorom, zakrzepom i miażdżycy, oprócz flawonoidów zawierają wiele witamin.