Winnica Sandomierska

Marceli Małkiewicz

Góry Wysokie 136

27- 620 Dwikozy

tel. 782 679 034

e-mail: marceli@winnicasandomierska.pl

www.winnicasandomierska.pl

fb/winnicasandomierska

Winnica Sandomierska to miejsce z ciekawą historią uprawy winorośli. Właściciele kontynuują tradycje swoich przodków, którzy w tym miejscu już ponad 100 lat temu zasadzili pierwsze winne krzewy.

 

Goście mają okazję poznać historię winnicy, tajniki jej pielęgnacji oraz smak wyrabianych tutaj win podczas organizowanych cyklicznie wycieczek z przewodnikiem lub zostać nieco dłużej i skorzystać z firmowych leżaków. Powierzchnia winnicy to 3ha gdzie uprawiane są szczepy na wina białe takie jak Riesling, Solaris, Muscaris, oraz szczepy na wino czerwone i różowe takie jak Regent oraz Zweigelt. Przy winnicy codziennie otwarty jest sklep z naszymi produktami gdzie można zakupić swoje ulubione wina lub długo dojrzewające sery sandomierskie.

 

Winnica Sandomierska to również miejsce gdzie można przenocować w przytulnych apartamentach w bezpośrednim sąsiedztwie winiarni i winnicy. Kameralne dwuosobowe pokoje posiadają wyposażone aneksy kuchenne, prywatne łazienki i salon z częścią jadalną. Pokoje można rezerwować przez platformę booking.com lub telefonicznie pod numerem +48 511 776 360.

 

 

Winnica Sandomierska