Szczodroki

Szczodroki

Piekarnia Maspek Grzegorz Siwek

ul. Ostrowiecka 16a

27-630 Zawichost

kom. 515 167 906

siwekzawichost@gmail.com

www.maspek.eu

Szczodroki to słodkie rogaliki, których nazwa pochodzi od „szczodrego wieczoru” – tak w średniowieczu określano Wigilię Bożego Narodzenia, podczas której składano sobie życzenia i obdarowywano się podarunkami. Tradycja wypiekania rogalików przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Choć w ostatnich latach przepis ten uległ zmianie, do dziś piekarnia „Maspek” podtrzymuje tradycyjny wypiek Szczodroków.

Piekarnia powstała w 1993 r. w asortymencie znajdziecie Państwo szeroki wybór pieczywa pszennego oraz razowego i inne.  Nasz tradycyjny wyrób „Szczodrok” został wpisany na listę „Świętokrzyskiego Dziedzictwa Kulinarnego”.  Jesteśmy firmą rodzinną, o szerokim zakresie działalności. Stale się rozwijamy i dążymy do tego, aby nasi klienci byli usatysfakcjonowani i zaspokojone były ich najbardziej indywidualne potrzeby. Piekarnia Zawichojska znajduje się na trasie Szlaku Kulinarnego „Świętokrzyska Kuźnia Smaków”.

Zapraszamy również do naszego Domu Weselnego „Wenus”, który dysponuje wszechstronną, klimatyzowaną salą weselną, która pomieści ok. 200 osób, na zewnątrz znajduje się duży, zadaszony, kwiecisty taras, coś przyjemnego dla oka.  Oferujemy Państwu 5 pokoi dwu osobowych oraz pokój dla Pary Młodej. Obiekt czynny jest cały rok.  Mamy również coś dla smakoszy, oferujemy cateringowe usługi w obrębie 50km od Zawichostu. Proponujemy smaczne i zdrowe dania, które smakują niejednemu podniebieniu, a zróżnicowane menu – zawsze przygotowywane jest ze świeżych produktów.