WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

„Gościniec Koćmierzów”

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW

„Gościniec Koćmierzów”

Stanisław Baska

Koćmierzów 2

27-650 Samborzec

tel. 607 560 016

stachbas@poczta.onet.pl

www.stachbas.pl

Rowery do doskonała alternatywa dla zmotoryzowanych turystów, pragnących poznać sekrety „sandomierskiej Toskanii” i  ruszyć w podróż  Sandomierskim Szlakiem Jabłkowym. Wszystkich fanów 2 kółek zapraszamy do naszej wypożyczalni, gdzie otrzymacie Państwo rowery oraz mini przewodniki po Ziemi Sandomierskiej. W naszej ofercie jest również możliwość dowozu sprzętu we wskazane miejsce do klienta (na terenie powiatu sandomierskiego).

 

Wokół Sandomierza biegnie wiele tras rowerowo – pieszych, prowadzących po malowniczych wzgórzach, wąwozach lessowych, wśród słynnych sadów jabłkowych, morelowych, wiśniowych, wzdłuż dolin rzek i Gór Pieprzowych.

 

Również trasa Sandomierskiego Szlaku Jabłkowego prowadzi  przez  krainę sadów, szczególnie piękną w maju, gdy po obu stronach drogi kwitną jabłonie,

a później jesienią, gdy na drzewach rumienią się piękne jabłka. Ciekawą propozycją jest także Sacro - Turystyczny Szlak Pątniczy, łączący dwie wyjątkowe pod względem religijnym i historycznym miejscowości: Koprzywnicę i Sulisławice.

 

Na terenie Sandomierza oraz w jego okolicach biegnie kilka znakowanych szlaków turystycznych, prowadzących po różnych drogach – gruntowych, utwardzanych tłuczniem kamiennym i asfaltowym. Przede wszystkim udostępniają one najatrakcyjniejsze turystycznie tereny, miejsca i zabytki, omijając główne drogi o dużym natężeniu ruchu pojazdów. Spośród nich należy wymienić szlaki piesze

i rowerowe. Obecnie w regionie jest 11 szlaków rowerowych, m.in.:

• Sandomierz - Opatów, doliną Opatówki (dł. 42km),

• Sandomierz -Koprzywnica – Sulisławice - Klimontów (dł. 40km),

• Klimontów – Ujazd – Raków (dł. 40km),

• Opatów – Nowa Słupia (dł. 28km).

 

Gościniec Koćmierzów w swojej ofercie posiada także organizację spotkań rodzinnych i firmowych oraz szkoleń wraz z możliwością zakwaterowania  20-25 osób. Do dyspozycji osób i instytucji goszczących w ośrodku pozostają nie tylko wygodne pokoje gościnne, sale szkoleniowe i wyposażenie, ale również możliwość organizacji tematycznych imprez, spotkań, warsztatów.

 

Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce „Szlak Agroturystyczny” lub na naszej stronie internetowej.

Serdecznie zapraszamy!